Електронні цигарки потрапили під нагляд, – Le Monde

Нормативне регулювання до електронних цигарок

Популярні нині електронні цигарки стали важливим інструментом для відмови від паління. Але… Об этом сообщает moto-by.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Чи варто непокоїтись щодо електронних цигарок? Індія нещодавно оголосила про заборону їхніх продажів. До електронних цигарок стає жорсткішим нормативне регулювання, особливо в США, де в деяких штатах заборонений продаж електронних цигарок з ароматичними добавками. У серпневому звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я про електронні цигарки зроблено висновок – "безумовно шкідливі", – пише Le Monde.

Важливо! Супрун: Епідемія хвороби вейпінгу продовжується

"У Франції органи охорони здоров’я будуть слідкувати за випадками серйозних захворювань легенів, що можуть бути пов’язаними з використанням електронних цигарок. Такі заходи проводяться після повідомлення про смерті, пов’язані з вейпінгом, у Сполучених Штатах. Департамент громадської охорони здоров’я Франції, як передавало видання Le Parisien 19 вересня, повідомив про створення спільно з Генеральним управлінням охорони здоров’я та іншими установами "механізму для сповіщення про випадки важких пневмопатій, що виникають у вейперів".

"Зокрема, клініцисти уважно вивчають повідомлення про серйозні легеневі патології. Спочатку ми шукаємо мікроби, бактерії, віруси, щоб виключити інфекційну причину, а тоді можна встановити зв’язок з вейпінгом, вивчаючи склад вживаних продуктів, – розповідає Брюно Уссе, президент Фонду дихання. – Ризик полягає у використанні нелегальних і ненадійних продуктів".

"Департамент також цікавиться "даббінгом". Така практика деяких споживачів каннабісу полягає в тому, щоб вдихати через невеликий сосуд, частково наповнений водою, пар з концентрату цього наркотику, нагрітого на невеликому пальнику", – пояснює журналістка Паскаль Санті.

"Такий нагляд почався після попередження в серпні про виникнення важких захворювань легенів у вейперів, про які оголосили Центри контролю та профілактики захворювань у США. Станом на 17 вересня було зареєстровано 530 "підтверджених та вірогідних" випадків, у тому числі сім смертей. Більше половини пацієнтів молодше 25 років, три чверті – чоловіки, йдеться на сайті Центрів контролю та профілактики. Один смертельний випадок також був зареєстрований в Канаді 18 вересня", – повідомляє Le Monde.

"Основний страх влади США, яка говорять про епідемію – це захоплення молоді електронними цигарками з ароматичними добавками (такими як лісові ягоди, манго, крем-брюле та ін.). В Сполучених Штатах кожен п’ятий школяр та кожен дванадцятий студент займається вейпінгом. Останній номер видання Time вийшов із заголовком на першій шпальті – "Нова американська залежність". Окрім того, згідно з досліджнням, опублікованим 20 вересня в Scientific Reports, деякі ароматизовані продукти можуть сприяти розвитку астми", – пише автор статті.

"Експерти однозначно висловлюються про те, що електронні цигарки залишаються інструментом для відмови від паління. "Я ніколи не бачив більш ефективного інструменту зниження ризику, навіть з урахуванням всіх речовин разом узятих. Остаточні висновки треба робити зі співвідношення вигоди та ризику", – говорить лікар-нарколог Амін Беньяміна.

Такі висновки про електронні цигарки передчасні, – резюмує профессор суспільної охорони здоров’я та співавтор звіту про електронні цигарки за 2015 рік Жерар Дюбуа. – Табак вбиває 8 млн чоловік у всьому світі щороку.

На думку Брюно Уссе, "табачна індустрія, що інвестує у виробників електроннх цигарок, завдяки цьому продовжує сприяти нікотиновій залежності, особливо серед молоді".

Читайте також: МОЗ пропонує ввести визначення електронних сигарет та обмежити продаж тютюнових виробів

blog_ava
Из-за чего увеличиваются лимфоузлы: 5 причин
сегодня
18943
Автор: Мировые Медиа

Джерело статті: “http://24tv.ua/ru/elektronni_tsigarki_potrapili_pid_naglyad__le_monde_n1212448”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя