Зеленська взяла участь у відкритті виставки ʺІсторія крізь обличчяʺ


В Офісі Президента України відбулося відкриття експозиції ʺІсторія крізь обличчяʺ. Про це повідомили у прес-службі Президента України.

Проект, ініційований Всеукраїнським благодійним фондом ʺЗаради тебеʺ, покликаний зберегти пам’ять про подвиг тисяч українців, котрі переховували й рятували євреїв під час Другої світової війни та Голокосту. Ці герої отримують звання Праведників народів світу. Олена Зеленська взяла участь у відкритті та виступила перед українськими Праведниками. Об этом сообщает inhotnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

За даними Інституту Катастрофи та Героїзму ʺЯд Вашемʺ, в Україні налічувалося 2 тис. 573 Праведники. За кількістю Праведників наша країна посідає четверте місце у світі. Процес визнання Праведників на території України розпочався лише у кінці 80-х – на початку 90-х років. Тож зараз більшості з них та врятованих ними людей не залишилося серед живих.

ʺМи маємо бути неймовірно вдячними та усвідомлювати той факт, що, можливо, саме ми – останнє покоління, яке ще має змогу зазирнути в очі нашим героям і подякувати їм за приклад щиросердя, толерантності й відвагиʺ, – зазначила перша леді.

Цей проект є актуальним для українців, адже він допоможе дізнатися імена героїв, якими слід пишатися та завдяки яким Україна розвивається як толерантна й мультикультурна країна. Українські Праведники – це люди, які ризикували власним життям заради життя інших людей, і їхні нащадки мають пам’ятати про цю сторінку історії. ʺНизький уклін за те, що ваші родини тоді поставили людяність вище за своє життя. Я понад усе на світі хочу, щоб такі трагедії ніколи не повторювалися, тому що страшнішого не може бути нічогоʺ, – звернулась Олена Зеленська до Праведників.

До спілкування з Праведниками та присутніми на відкритті виставки долучився й Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що не знає багатьох членів своєї родини саме через велику трагедію 20-го сторіччя.

Глава держави зауважив, що вдячний кожному з тих, хто рятував євреїв у часи Другої світової, незважаючи на загрозу для власного життя.

ʺЯ пишаюся тим, що зараз перебуваю серед вас. Без армії, без допомоги вони рятували людські життя. Завжди в цих випадках ви, ваші батьки, наші родини не думали про фінал – що буде з ними, їхнім життям, чи буде загроза. А загроза булаʺ, – сказав Президент.

ʺБог пишається вами та кожним українцем. І не тільки українцем – всіма людьми, які боролися з нацизмом, захищали й захистили світ. І перемоглиʺ, – додав він.

Володимир Зеленський підкреслив, що радіє нагоді подякувати особисто. ʺЦе завжди нагорода, коли ти можеш доторкнутися до чогось великого. І я зараз, вітаючись з вами, доторкнувся. Я вдячний вам за все, що ви зробили. Це великий подвиг. І якщо у мене в житті буде можливість зробити щось близьке до цього – я б цим пишався. Ми вдячні вам, тому що завдяки вам є миʺ, – сказав Глава держави.

Виставка складається з фотопортретів Праведників, які ще живі чи були живі на момент старту проекту. Презентацію виставки було приурочено до заходів із вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/zelenska_vzyala_uchast_u_vidkrytti_vystavky_istoriya_kriz_oblychchya_327605.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя